Українка та Лубни фінансово підтримують місцеві ОСББ-учасників Програми «Енергодім»

Ще два міста засвідчили свою відповідальну позицію щодо фінансової підтримки ОСББ, які є учасниками Програми  «Енергодім».

Міські ради Українки (Київська область) та Лубен (Полтавська область) затвердили оновлені місцеві Програми, що передбачають відшкодування % за кредитами ОСББ, оформлені для здійснення заходів з енергоефективності.

24 вересня 2020 року депутати міської ради Українки затвердили місцеву Програму «Тепла оселя», що передбачає фінансову підтримку ОСББ-учасників Програми «Енергодім». Порядок відшкодування буде затвержено до 10 жовтня 2020 року. Оновлення будуть опубліковані на сайті Української міської ради.

Програма Українки діятиме до 2023 року, з місцевого бюджету ОСББ зможуть отримати відшкодування відсотків за кредитами, залученими об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків на впровадження заходів з енергоефективності. 

ОСББ, які беруть участь у Програмі «Тепла оселя», мають право на відшкодування за рахунок міського бюджету відсотків за кредитами, а саме:

 1. протягом перших 12 місяців кредитування, але не більше суми фактично сплачених відсотків – у відповідності до Пакету заходів «А» Програми «Енергодім»;
 2. протягом перших 24 місяців кредитування, але не більше суми фактично сплачених відсотків – у відповідності до Пакету заходів «Б» Програми «Енергодім».

Як зазначають фахівці відділу капітального будівництва, ЖКГ та комунальної власності виконавчого комітету Української міської ради, переважна більшість багатоквартирних житлових будинків міста побудовані в 70-80 роках минулого століття,  матеріально-технічна база яких зношена, а наявне обладнання застаріле та енергоємне. Внаслідок цього спостерігається недостатній рівень енергетичної ефективності будівель. Тобто, актуальність співпраці з Фондом енергоефективності та посилення місцевої підтримки енергоефективних заходів в житловому секторі є нагальною та важливою.

Нагадаємо, що 25 серпня міська рада Українки підписала Меморандуми про співпрацю з Фондом енергоефективності.

Лубенська міська рада ще у червні 2020 року затвердила оновлену редакцію Програми часткового відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами на заходи з підвищення енергоефективності для ОСББ, які є учасниками Програми «Енергодім»

 «Виконання Програми надасть можливість поліпшити стан житлового фонду та  якість проживання громадян, активізувати жителів до вирішення власних проблем і сприятиме організації ефективного управління у сфері надання житлово-комунальних послуг, оскільки ОСББ є одним з найбільш ефективних способів захисту прав власників, їх впливу на якість і вартість житлово-комунальних послуг» — коментують фахівці відділу житлово-комунального господарства та капітального будівництва виконавчого комітету Лубенської міської ради

Якщо ОСББ хоче отримати відшкодування з міського бюджету відсоткової ставки за залученими кредитами, то потрібно подати до відділу житлово-комунального господарства та капітального будівництва  виконавчого комітету Лубенської міської ради відповідний  пакет документів.

Отримайте консультацiю

Онлайн форма

success overlay icon

Вашу заявку надіслано.
Незабаром вам зателефонують

  Ім’я

  Область

  Населений пункт

  Телефон

  E-mail

  Запитання

  За телефоном

  Зателефонуйте на номер +38 044 222 9590 або знайдiть свого регіонального радника на сторiнцi з детальною інформацією:

  Детальна iнформацiя