У старій п’ятиповерхівці у Ніжині встановили сучасний тепловий пункт завдяки програмі “Енергодім”

У старій п’ятиповерхівці у Ніжині встановили сучасний тепловий пункт завдяки програмі “Енергодім”

Сорокарічний п’ятиповерховий будинок з ОСББ “Мальва-10” у Ніжині Чернігівської області приєднався до програми “Енергодім” Фонду енергоефективності у квітні 2020 року.

Цьому передували загальні збори його мешканців, які об’єдналися, щоб вирішити нагальні проблеми своєї оселі. У ній розташовані 90 квартир та 6 під’їздів, де мешкають 160 співвласників.

Будівля знаходиться у незадовільному стані, що було підтверджено висновком енергетичного аудитора, що показав дуже високий рівень тепловтрат і найнижчий рівень енергоефективності – G.

“Термозйомка нашого будинку продемонструвала, що північна стіна червона навіть у тих місцях, де не стоять радіатори. Це свідчить про те, що будинок не тримає тепло”, – розповіла Світлана Дудка, голова ОСББ “Мальва-10”.

Також у будинку протікає дах і знаходиться в аварійному стані, зношені димовентиляційні канали та іржаві водостоки. Крім того, у багатоповерхівці відсутня відмостка вздовж зовнішнього боку стін, що має захищати від атмосферних опадів.

Проте, під час загальних зборів більшість мешканців обрали для реалізації пакет “А” (Легкий), який передбачає заміну та утеплення трубопроводів теплопостачання в неопалювальних приміщеннях.

Крім того, було здійснено гідравлічне балансування системи опалення та встановлено індивідуальний тепловий пункт. Балансування системи опалення виконали за рахунок встановлення автоматичних балансувальних клапанів, що дало можливість підтримувати на однаковому рівні температуру у всіх квартирах.

“Опалення у будинку розпочалося 1 листопада, зима цьогоріч холодніша, ніж в минулому році, ми очікували більших платіжок, але вони прийшли на минулорічному рівні. До цього у нас були платежі значно вищі, ніж у сусідніх будинках, а зараз зрівнялися. У тепломережах це пояснювали тим, що наш будинок використовував багато теплоносія”, – розповіла голова ОСББ.

Також вона зазначила, що теплопостачальна організація не дотримується технічних умов, що видала для встановлення ІТП: при морозі  -17°С повинна подаватись температура теплоносія 76.7 °С, а подається 61°С”. Це, в свою чергу, негативно впливає на температуру в квартирах та економію енергоресурсів і коштів при сплаті комунальних послуг.

Водночас, у будинку залишається невирішеною низка інших нагальних проблем, тому його жителі мають намір зробити комплексну енергомодернізацію та незабаром вдруге подати заявку до Фонду. Цього разу – для реалізації заходів, передбачених у пакеті “Б” (Комплексний), щоб встигнути отримати підвищений грант Фонду до 70% витрачених на термореновацію коштів, яку отримають перші 500 учасників програми.

“Ми плануємо погасити кредит і знову подати заявку до Фонду на комплексну модернізацію, щоб встигнути потрапити у перші 500 учасників, які отримають підвищений грант.  Збори планую провести через місяць, іншого виходу у нас немає, бо будинок старий і холодний”, – додала голова ОСББ.

Детальніше про всі заходи з пакету “А”, що впроваджені у будинку, дивіться на карті проектів:https://bit.ly/2K4hvAb

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ПРОЕКТУ

Загальна вартість проекту – 1,113 млн грн, з яких понад 650 тис. грн або 60% компенсує Фонд енергоефективності.

 Власний внесок співвласників загалом – 440 тис грн.

Крім того, Ніжинська міська рада відшкодовує відсотки по кредиту, що у грошовому вимірі складе до 100 тис грн.

Вартість робіт на кожну квартиру склала 110 грн/м2 або 6,6 тис. грн для квартири площею 60 кв/м2.

Заявлене річне скорочення викидів СО2 – 144 тонн/рік.

ЗАОЩАДЖЕННЯ

Щороку мешканці будинку заощаджуватимуть 646,4 тис. кВт∙год/рік або понад 251,9 тис. грн/рік. Таким чином, споживання енергії скоротиться на 18,1%.

Подбайте про власний комфорт завдяки “Енергодому” та приєднуйтеся до нашої програми: https://energodim.org/.

Регіональні радники допоможуть вам у цьому, їх контакти: https://bit.ly/37wJodf

А ваше місто вже підтримує енергоефективні заходи для багатоповерхівок? Карта міст, що вже співпрацюють з Фондом за посиланням: https://bit.ly/343coqJ

Отримайте консультацiю

Онлайн форма

success overlay icon

Вашу заявку надіслано.
Незабаром вам зателефонують

  Ім’я

  Населений пункт

  Телефон

  E-mail

  Запитання

  За телефоном

  Зателефонуйте на номер +38 044 222 9590 або знайдiть свого регіонального радника на сторiнцi з детальною інформацією:

  Детальна iнформацiя